niedziela, 5 sierpnia 2012

O Jezu, jaki on duży - Jezus ze Świebodzina robi wrażenie!


Tak, tak to polskie Rio de Janeiro czyli Świebodzin. Słynny chyba na całą Polskę pomnik Chrystusa Króla dumnie góruje nad miastem, jest ogromny i na turystach robi wcale nie mniejsze wrażenie.

Świebodziński Chrystus mierzy 38 metrów. Jadąc krajową "trójką" z południa na północ możemy obejrzeć tył statuy, żeby zobaczyć pomnik od frontu wystarczy skręcić z obwodnicy w ulicę Sulechowską i po kilkuset metrach wjechać na pielgrzymkowy parking.

Na miejscu poza samym pomnikiem nie ma zbyt wielu atrakcji, działa tu sklep z dewocjonaliami oraz dwa głośniki nadające audycje o charakterze religijnym. Do pomnika można podejść, dotknąć i na szczęście jeszcze nikt nie wpadł na to, żeby pobierać za to obowiązkową opłatę, darmowy jest także parking. Dobrowolne datki można wrzucać do skarbony.A gdyby się ktoś zastanawiał na co spogląda świebodziński Chrystus Król, prezentuję fotkę zrobioną z okolic lewej stopy:


Poza wymiarem duchowym figura przyniosła ogromną korzyść dla samego miasta. O figurze Chrystusa ze Świebodzina trąbiły chyba wszystkie popularne programy newsowe w Polsce, a wysoce prawdopodobne, że informacja trafiła i za granicę. Takiej promocji miasta chyba nie zapewniłby żaden "piarowiec", ani żadne biuro promocji.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz